Dipl. inž. Lazar Cokić

Lazar Cokic

Lazar Cokić rođen je u Zaječaru, Srbiji, 07.10.1992. godine. Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, 2015. godine na Odseku za signale i sisteme, pod mentorstvom prof. dr Željka Đurovića. Tema diplomskog rada bila je "Projektovanje i analiza diferencijalnog kvantizatora za govorni signal". Iste godine je upisao master studije na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu na Odseku za signale i sisteme. Od decembra 2015. godine zaposlen je kao saradnik u nastavi za užu naučnu oblast - automatika, pri Katedri za signale i sisteme. Kao student, bio je posebno zainteresovan za oblasti kao što su obrada signala i upravljanje procesima, a sada kao saradnik u nastavi angažovan je na sledećim kursevima: Signali i sistemi, Osnovi sistema upravljanja, Sistemi automatskog upravljanja 1, Sistemi automatskog upravljanja 2, Nelinearni sistemi upravljanja, Praktikum iz softverskih alata, Upravljanje u realnom vremenu i Upravljanje industrijskim procesima. U toku osnovnih studija stručno se usavršavao na poziciji analitičara (Data Scientist) 2 meseca, kao i na projektovanju računarskih mreža mesec dana. Takođe, za vreme studija odslušao je nekoliko kurseva u Siemens-u iz oblasti PLC i SCADA sistema, iz kojih poseduje sertifikate.

Vi ste ovde: Home Nastavnici Nastavnici Dipl. inž. Lazar Cokić